Romantic

  1. Home
  2. chevron_right
  3. женски
  4. chevron_right
  5. Romantic

Romantic

Eau de parfum – 100ml

Романтичната жена е безвременска! Идеалистичка и чувствителна, таа совршено се рефлектира во овошните цветни мириси на овој парфем. Romantic е парфем инспириран од доброто и елегантноста на жената, како деликатна и сензуална како букет од роза и фрезија. Romantic парфемот и оддава почит на вечната женственост.

Горни ноти: рибизла, бергамот, фрезија

Средни ноти: роза, пачули

Основни ноти: ванила, бел мошус, тонка грав

Instagram

СЛИЧНИ ПАРФЕМИ

Made In Love

Sultane Fatal

Amore Mio

Love Never Dies Night Dream

Boum Vanille Pomme

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Fill out this field
Fill out this field
Please enter a valid email address.

Menu