Lavande et Vétiver EDT 100ml

  1. Home
  2. chevron_right
  3. JEANNE EN PROVENCE
  4. chevron_right
  5. Lavande et Vétiver EDT 100ml

Lavande et Vétiver EDT 100ml

Вдишете го свежиот и стимулирачки ветер од полињата со лаванда од регионот Прованса! Како свеж, стимулирачки провансалски ветер, овој мирис е тоник и ароматична комбинација на природни ноти на лаванда, ветивер, горчлив портокал од Grasse, рузмарин и жалфија.

Парфем за мажи ЕДТ 100мл

Instagram

Разгледајте други производи:

Rose Envoûtante Body Lotion 250ml

Divine Olive Body Lotion 250ml

Lavande Body Lotion 250ml

Beurre De Karité & Miel Body Lotion 250ml

Acqua EDT 100ml

Menu