Ексклузивни застапници на парфемите CR7

Кои сме ние?

Бота Дооел е основана во 1991 гоодина од страна на г. Борис Грков со отварање на првата парфимерија во Кавадарци и претставува фамилијарен бизнис.

Во 1996 година професионалното работење со високо квалитетна услуга од нашите вработени и задоволните купувачи овозможи простор за инвестирање и отварање на втора парфимерија во строгиот центар на градот која ја понуди најбогатата и широка палета на парфеми и козметика.

Во 1997 година Бота Дооел оди чекор понапред со отварање на магацин за големопродажба на парфеми, козметика и дистрибуција низ територијата на Македонија.

Имајќи го задоволниот купувач како највисок приоритет во 2001 година Бота Дооел повторно инвестира и станува ексклузивен застапник на француските парфеми и препаративна козметика од брендот JEANNE ARTHES за територијата на Македонија. Бота Дооел со истражување на пазарот во Македонија гледа дека има недостаток од органски производи за нега на тело па така во 2019 година станува ексклузивен застапник на лосиони за тело од брендот JEANNE EN PROVENCE. Поради  зголемувањето на побарувачката на пазарот во Македонија Бота Дооел во 2020 година повторно прави инвестиција и станува ексклузивен застапник на парфемите на CRISTIANO RONALDO CR7.

По што сме препознатливи

Парфимериите Бота постојат повеќе од 25 години и нудат професионалност во услугата и задоволството на купувачите.

.

Голем избор на парфеми

Во нашата линија нудиме голем избор на парфеми за сите вкусови

.

Најдобар квалитет

Нудиме докажани француски парфеми со најдобар квалитет

.

Задоволни купувачи

Задоволството на купувачите е наша највисока цел

Jeanne Arthes е дел од Arthes групацијата, компанија за француски парфеми лоцирана во Грасе. Основана во 1978 година, компанијата денес е препознатлив бренд низ целиот свет. Jeanne Arthes мирисните ноти се дистрибуирани во Франција преку големопродажни канали како Auchan, Leclerc, Magasin U, Carrefour и Intermarche.

Извозот на Jeanne Arthes парфемите надвор од Франција опфаќа околу 75% од вкупното производство на компанијата. Jeanne Arthes има 157 пафеми во својата палета на производи. Најраниот парфем е креиран во 2000-та, најновиот во 2017-та година

Разгледај ги најновите парфеми од брендот

Guipure & Silk

Sun

Boum Sweet LolliPop

BOUM METAL

Sultane Noir Velours

Boum Vanille Pomme

Lovely Sweet Sixteen

Colonial Club

Authentic Man Nature

Authentic Man Adventure

Разгледај ги најновите парфеми и лосиони за тело
од брендот

Jeanne En Provence е дел од Arthes групацијата, компанија за француски парфеми и лосиони за тело од органско потекло лоцирана во Грасе. Основана во 1978 година, компанијата денес е препознатлив бренд низ целиот свет.

Jeanne En Provence ве носи на патување во срцето на Прованса (регион во југоисточна Франција) за да ги откриете нејзините мириси, природата и начинот на живот …

Jeanne En Provence влева инспирација од Провансалска природа, нејзините миризливи ридови, процветани полиња и овоштарници, за да ви понудат автентични и природни производи.

Амблематските растенија и цвеќиња од Грасе, Прованса и Медитеранот се специјално избрани за да ги произведат нашите парфеми и козметички линии во чиста традиција на (Provençal Master Perfumes)

Во грижа за квалитетот на нашите производи, истражувањето и развојот траеше една година да се соединат заедно природност и сензорна привлечност. Денес, состојките на сите наши производи се формулирани со 95%  природно потекло

Acqua EDT 100ml

Divine Olive Body Lotion 250ml

Lavande Body Lotion 250ml

Rose Envoûtante Body Lotion 250ml

Lavande et Vétiver EDT 100ml

Jasmin Secret Body Lotion 250ml

Bois d’Olivier et Cade EDT 100ml

Beurre De Karité & Miel Body Lotion 250ml

Pivoine Féerie Body Lotion 250ml

Verveine Agrumes Body Lotion 250ml

Ние сме ексклузивни застапници на брендот парфеми
Кристијано Роналдо CR7!

Кристијано Роналдо создава парфеми за да им понуди на своите фанови миризливо искуство од неговиот свет.

Пренесувајќи ги неговите вредности и начин на живот, парфемите на Кристијано Роналдо ја илустрираат неговата страст, победнички начин на размислување и инспирација. Парфемите се дел од неговата широка љубопитност секогаш да открива нови работи, универзуми и да расте со тоа што секогаш ќе се обновува себеси и ќе биде отворен за нови хоризонти.

Адаптирани за во секоја пригода, сезона и расположение, парфемите на Кристијано Роналдо им овозможуваат на неговите фанови да ја носат сензорната суштината на нивниот идол. Дефинирање на лична изјава, како последен допир на облекување за специјална ноќна пригода или секојдневен стил, парфемите на Кристијано Роналдо ги инспирира фановите за потрага по самоувереност, извонредност и посветеност.

Cristiano Ronaldo Play It Cool EDT

Cristiano Ronaldo CR7 EDT

Големопродажба

Основна дејност на БОТА Дооел е големопродажба на парфеми и препаративна козметика од парфемската куќа JEANNE ARTHES и JEANNE EN PROVENCE, компании лоцирани во Грасе – Франција, како и големопродажба на парфемите на CRISTIANO RONALDO CR7.

Високо квалитената услуга во сферата на дистрибуцијата и маркетингот преку нашиот високо обучен тим и познавањето на локалниот пазар придонесоа во успешност на нашите партнерства со компании за многу други брендови. БОТА Дооел нуди целосни и сеопфатни бизнис решенија за продажба и дистрибуција на брендовите(Max Factor, Bourjois, Rimmel, Golden Rose, Catherine Arley)

Малопродажба

Бота ДООЕЛ располага со две парфимерии во Кавадарци. Овие одлично опремени парфимерии, преку  своите објави ќе ви овозможат да ги следите промоциите на француските парфеми од линијата Jeanne Arthes за кои БОТА се ексклузивни застапници во Македонија. Но, исто така, имаме голем избори и од сите останати парфеми од најпознатите брендови (Gucci, Hugo Boss, Bvlgari, Armani, Paco Rabanne, Versace…),

декоративна козметика (Max Factor, Deborah, Aura, Manhattan…) и препаративна козметика (Ziaja, Seventeen, Green Line, L’Oréal…). Бидете од оние клиенти кои ќе ги искористат најголемите попусти во градот. Парфимерија БОТА останува доследна на своите купувачи со професионалност во услугата од страна на вработените кои ќе ги задоволат најразличните потреби на секој клиент.

    Menu