Beurre De Karité & Miel Body Lotion 250ml

  1. Home
  2. chevron_right
  3. JEANNE EN PROVENCE
  4. chevron_right
  5. Beurre De Karité & Miel Body Lotion 250ml

Beurre De Karité & Miel Body Lotion

Лосион за тело на Jeanne en Provence Beurre de Karité et Miel Secret е направен од растителен глицерин, познат по своите навлажнувачки својства. Содржи природни екстракти од мед и ши путер, ја навлажнува вашата кожа оставајќи ја деликатно мирисна.

95% од состојките се од природно потекло

Instagram

Разгледајте други производи:

Divine Olive Body Lotion 250ml

Verveine Agrumes Body Lotion 250ml

Bois d’Olivier et Cade EDT 100ml

Rose Envoûtante Body Lotion 250ml

Lavande et Vétiver EDT 100ml

Menu